Pierwszym etapem detailingu samochodu jest etap mycia. Produkty w tej kategorii obejmują między innymi aktywne piany, szampony samochodowe, jak również preparaty do mycia wewnętrznych powierzchni w kabinie samochodu. Mycie ma na celu usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, brudu i pozostałości z powierzchni pojazdu. Dokładny proces mycia zapewni ci sukces na wszystkich etapach polerowania, prac lakierniczych i detalowania pojazdu, jak nałożenie wosku czy powłoki ceramicznej. Do usuwania uporczywych zabrudzeń z powierzchni samochodu również znajdziemy odpowiednie produkty.

Używanie nieodpowiednich produktów i technik w trakcie mycia samochodu może spowodować uszkodzenie, zarysowanie lakieru, który straci połysk i swój wygląd. Najlepszym produktem do mycia nawet najbardziej zabrudzonego samochodu jest z pewnością aktywna piana Koch Chemie Vb Vorreiniger B, która usuwa zabrudzenia i jest bezpieczna dla lakieru. Jest to gęsty, skoncentrowany środek czyszczący, który nakłada się na pojazd za pomocą myjki ciśnieniowej i lancy do pian. Piana osadza się na powierzchni pojazdu i usuwa wszelkie ciężkie zanieczyszczenia, dzięki czemu można je później łatwo zmyć myjką ciśnieniową.

Koch Chemie Vb Vorreiniger B,

Jak usunąć uporczywy brud z samochodu?

Podczas użytkowania lakier samochodu może zostać pokryty warstwą brudu z drogi, kurzu i cząstek zanieczyszczeń z klocków hamulcowych, ptasich odchodów, soków z drzew, owadów, spalin i różnych innych źródeł. Możemy również zauważyć na lakierze kleje, smary, smołę, gumę, masę bitumiczną i inne zabrudzenia, których nie można usunąć podczas standardowego mycia samochodu. Środek zawierający rozpuszczalnik Koch Chemie Tea Teerwasche A rozkłada tę warstwę, która może być trudna do usunięcia nawet za pomocą myjki ciśnieniowej, dzięki czemu samochód jest znacznie czystszy. Możemy go używać również do czyszczenia szczotek w myjni czy na posadzkach w warsztacie.

Zanieczyszczenia, takie jak ptasie odchody, owady i żywica z drzew, nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą nawet uszkodzić lakier samochodu, jeśli nie zostaną odpowiednio usunięte. Mogą pozostawiać wytrawienia, plamy i przebarwienia na lakierze, dlatego ważne jest, aby je natychmiast usunąć. Koch Chemie Eulex 1L to łatwy w użyciu produkt, który ułatwia usuwanie silnych zanieczyszczeń, olejów oraz kleju z zewnętrznej części pojazdu. Jest wystarczająco wytrzymały, aby usunąć nawet najbardziej uporczywe plamy, a jednocześnie jest delikatny dla lakieru, szkła, ceramiki, metalu. Szybko się ulatnia i nie pozostawia plam na powierzchniach odpornych na rozpuszczalniki. Preparat nakłada się w formie nierozcieńczonej na wybraną powierzchnię za pomocą ściereczki i przeciera.

Wybierz profesjonalne produkty od Koch Chemie

Jeśli szukamy uniwersalnego środka czyszczącego bez rozpuszczalników czy fosforanów, warto wybrać Koch Chemie Gs Green Star. Z pomocą tego produktu możemy usuwać uporczywe zabrudzenia z różnych powierzchni, jak wewnętrzne i zewnętrzne części samochodów osobowych i ciężarowych oraz silniki, posadzki w warsztatach i różnych gałęziach przemysłu. Produkt ten może być również używany na materiałach wrażliwych, podatnych na korozję, jak felgi aluminiowe i anodowane aluminium. Koch Chemie od 1968 roku z powodzeniem dostarcza produkty do detailingu zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. Warto zaufać tej uznanej na całym świecie marce.