Firmy zajmujące się detailingiem, przygotowaniem powłoki karoserii auta, mogą obecnie skorzystać z wielu profesjonalnych urządzeń, które znacznie ułatwią pracę. Dostępne są maszyny polerskie, które mogą być dostosowane do różnych rozmiarów tarcz polerskich, pozwalające także na łatwe przygotowanie miejsce trudno dostępnych czy też zaokrąglonych. Można wykorzystać pasty o różnej gradacji, które pozwalają w należyty sposób przygotować powierzchnię. Ważne jest także odpowiednie oświetlenie powierzchni, dzięki czemu można zidentyfikować wszystkie rysy, niedoskonałości występujące na lakierze.

Latarka inspekcyjna evoxa evolight ml-500

Detailing to przygotowanie powierzchni lakieru poprzez zdjęcie wierzchniej warstwy. Dzięki temu można pozbyć się różnych niedoskonałości, usunąć rysy. Identyfikacja uszkodzeń warstwy lakieru nie zawsze jest łatwa, dlatego warto wykorzystać odpowiednie oświetlenie, ustawić je pod właściwym kątem. Obecnie możemy wybrać wiele latarek inspekcyjnych, które są poręczne, posiadają niezależne zasilanie. Możemy wybrać EVOXA EVOLIGHT ML-500 Latarka Inspekcyjna posiada dwa źródła światła, jest to latarka posiadająca własne zasilanie, umożliwia pracę przez około 4 godziny. Zastosowana jest bateria 2000 mAh, która zasila dwa źródła światła punktowe oraz większe, które posiada długość 22 mm. W ten sposób możemy oświetlić powierzchnię auta, na której obecnie pracujemy. Światło posiada barwę 4500k, co pozwala na łatwą identyfikację wszystkich problemów.

Profesjonalny zestaw latarek inspekcyjnych

Specjalistyczne latarki wykorzystują także osoby zajmujące się usuwaniem wgnieceń z powierzchni lakieru, które należy odpowiednio zidentyfikować, ustawić latarkę we właściwym miejscu, aby odpowiednie ocenić stan karoserii. Dobrym wyborem może być w tym przypadku LUWO LED zestaw latarek inspekcyjnych, znajdziemy tu latarkę czołową, długopis inspekcyjny, jak również latarkę ze statywem, która posiada możliwość łatwego ustawienia kierunku padania światła. Dzięki temu możemy regulować także wysokość, co pozwoli na łatwe zdiagnozowanie problemów z lakierem.

Wygodne latarki czołowe do inspekcji powierzchni

Bardzo poręczna i wygodna jest LUWO LED Latarka inspekcyjna czołowa 5W, w tym przypadku kierunek światła podąża za naszym wzrokiem, może być wykorzystana jako dodatkowe źródło światła, które pozwoli na szybszą identyfikację rys na powierzchni lakieru. Jest to latarka posiadająca barwę światła 5000K, stopień ochronny IP64, zapewnia czas pracy do 3 godzin. Dodatkowo zaletą jest wysoki kąt rozsyłu światła, które wynosi 80 stopni. Latarka posiada własną wbudowaną baterię, ładowaną przez złącze USB.

Latarka na pistolet lakierniczy

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również LUWO LED Latarka na pistolet lakierniczy, dzięki temu możemy doświetlić powierzchnię, która jest w danym momencie lakierowana, pozwoli to określić czy praca wykonywana jest prawidłowo. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku lakierowania miejsc trudno dostępnych, przestrzeni owalnych, jest to latarka posiadająca własne źródło zasilania, ładowania przez kabel komputerowy. Pozwala na czas pracy do 2 godzin, posiada barwę światła 4000K.