Jeśli chodzi o naprawę wgnieceń i ubytków lub renowację starszego pojazdu, znajomość odpowiedniego rodzaju wypełniaczy do karoserii może znacznie pomóc w uzyskaniu pożądanego wyglądu i przeprowadzenia skutecznych napraw lakierniczych. Szpachle samochodowe do karoserii to zazwyczaj wypełniacze na bazie żywicy poliestrowej z utwardzaczem w kremie, które można stosować do wyrównywania wgnieceń i zakrywania skaz na pojazdach. Poznanie różnych rodzajów szpachli i ich optymalnego użycia jest niezwykle pomocne przy naprawie karoserii.

Wielofunkcyjna lekka szpachla poliestrowa Roberlo Multiextender

Rodzaj szpachli, który wybierzesz do projektu renowacji lub naprawy samochodu, będzie zależał od zakresu projektu, rodzaju renowacji i preferencji dotyczących typów. Przed użyciem jakiejkolwiek szpachli, musisz upewnić się, że naprawiany obszar jest czysty i wysuszony. Szpachle nie będą dobrze wiązać się z gładkimi powierzchniami, dlatego ważne jest również dokładne szlifowanie. Warto wybierać szpachle wiodących producentów, Roberlo Multiextender to wielofunkcyjne lekka szpachla poliestrowa, która jest łatwa w użyciu. Stosowanie wysokiej jakości podkładu podczas malowania, wybór przyzwoitej jakości szpachlówki do karoserii i unikanie wypełniania, gdy wilgotność jest wysoka, może pomóc zmniejszyć ryzyko zaplamienia lakieru.

Dwuskładnikowa szpachla Evercoat Rage Gold

Szpachlówka standardowa to świetna opcja w przypadku minimalnych uszkodzeń spowodowanych gradobiciem i małych plam rdzy, natomiast szpachle premium są polecane większych uszkodzeń czy do zastosowania na dużej powierzchni. Szpachla samochodowa Evercoat Rage Gold to lekka dwuskładnikowa substancja, która łatwo się rozprowadza i utwardza w około 20-25 minut, idealnie nadaje się do naprawy drobnych wgnieceń, zadrapań, pęknięć i dziur. Po zagruntowaniu i pomalowaniu łatwo szlifuje się, aby wtopić się w resztę pojazdu. Szpachlówka najlepiej przylega do niegładkich powierzchni, dlatego należy przeszlifować obszar, który wymaga naprawy.

Wysokiej jakości szpachlówka Evercoat EZ Lite Commercial

Chropowatość powierzchni jest niezbędna do osiągnięcia najlepszych możliwych rezultatów, ważne jest zatem, aby szpachlówka łatwo przylegała do blachy. Do korekcji głębokich uszkodzeń karoserii możemy wybrać szpachlówkę Evercoat EZ Lite Commercial 3L, która charakteryzuje się gładką aplikacją i łatwością szlifowania. Ten wypełniacz jest kompatybilny z wieloma materiałami, daje wysoką odporność po utwardzeniu. Ten produkt jest droższy niż inne z naszej listy, ale ma wszechstronne funkcje. Kremowa konsystencja szpachli ułatwia rozprowadzanie i pracę na samochodzie, może również naprawiać większe obszary uszkodzeń, o większej głębokości.

Spralac BodyWorks Szpachla Uniwersalna Lekka

Szpachle samochodowe dobrze przylegają do szerokiej gamy powierzchni karoserii, ponieważ są wypełnione włóknem szklanym lub są na bazie żywicy. Wielofunkcyjną szpachlówką do różnych rodzajów napraw lakierniczych jest Spralac BodyWorks Szpachla Uniwersalna Lekka 7022 1,04L. Zapewnia dobre przyleganie do powierzchni, jest łatwa do nałożenia i szlifowania, nie trzeba nad nią dużo pracować. Naprawa uszkodzeń, wgnieceń lub małych dziur w karoserii pojazdu może być w rzeczywistości prostym projektem, który można wykonać z dobrymi wynikami przy odpowiednim wyborze szpachlówki.