Kierowcy, którzy chcą odnowić swój samochód, mogą wykonać wiele prac związanych z detailingiem, przykładowo będzie to polerowanie lakieru, dzięki temu pozbędziemy się zadrapań, zarysowań, nasz samochód zacznie błyszczeć, będzie wyglądał dużo lepiej. W tym przypadku należy zastosować odpowiednie polerki, są to urządzenia, które pozwolą na przywrócenie blasku na powierzchni lakieru naszego auta. W tym przypadku stosuje się także odpowiednie gąbki oraz pasty polerskie, które mogą poradzić sobie także z głębszym rysami.

Jak przygotować karoserię do polerowania?

Pierwszym krokiem w przypadku polerowania karoserii jest odpowiednie przygotowanie powierzchni, należy blachę umyć, odtłuścić oraz pozbyć się zabrudzeń, takich jak przykładowo cząstki asfaltu. Można to zrobić przy pomocy specjalnej gumy, zastosować środki, które skutecznie usuwają tłuszcz. Następnie nakładamy pastę i polerujemy powierzchnię. Jeżeli nie zauważamy głębokich rys, możemy wybrać jeden rodzaj pasty oraz gąbki, co pozwoli na szybkie przygotowanie powierzchni karoserii naszego auta.

Czym charakteryzują się maszyny polerskie?

Maszyny polerskie posiadają średnicę krążka najczęściej 125 mm, dobieramy do nich tej wielkości gąbkę polerską, możemy wykorzystać nowoczesne pasty o różnym przeznaczeniu. Najczęściej wybierane są maszyny polerskie zasilane tradycyjnie z gniazdka elektrycznego, z długim przewodem, dzięki czemu możemy wykonywać łatwo pracę wokół całego pojazdu. Dobrym przykładem jest maszyna polerska Evoxa HDC-15 Maszyna polerska DA, Skok 15mm, 970W Zestaw Koch Chemie zawiera także pastę i gąbkę. Maszyna polerska Evoxa HDC 15 charakteryzuje się skokiem 15 mm oraz mocą 970W. Polerka ta charakteryzuje się cichą pracą, posiada nowoczesną przekładnię kątową oraz bardzo wytrzymały mechanizm mimośrodowy, dzięki czemu jest to urządzenie trwałe. Ważna jest w tym przypadku obudowa, która posiada bardzo ergonomiczne uchwyty, co będzie bardzo ważne zwłaszcza przy dłuższej pracy. Jeżeli poszukujemy polerki o większym skoku, możemy wybrać w tym przypadku model EVOXA HDC21 Maszyna Polerska DA Skok 21mm, posiada bardzo wygodną rękojeść, powleczona jest gumą, dzięki czemu możemy łatwo chwycić polerkę, łatwo kontrolować obszar roboczy.

Maszyny polerskie dla profesjonalistów

Zakłady blacharskie czy lakiernicze, które poszukują profesjonalnej polerki, mogą wybrać model Rupes LH19E STD, Zestaw Koch Chemie, zawiera różne rodzaje past i gąbek. Jest to maszyna polerska rotacyjna, która charakteryzuje się wysokim momentem obrotowym. Jest to lekka i ergonomiczna polerka, która posiada kabel zasilający o długości aż 9 m. Posiada możliwość zamocowania uchwytu bocznego, jak również łatwo zamontujemy talerze robocze o średnicach 125,150 czy też 165 mm. Dzięki temu maszyna polerska tego rodzaju bardzo dobrze może sprawdzić się w przypadku detailingu dużych aut, przykładowo samochodów dostawczych.

Inną polerką do zastosowań profesjonalnych jest Rupes LHR15 Mark III, Zestaw Koch Chemie, to także profesjonalne pasty i gąbki. Rupes LHR15 Mark III jest to polerka o mocy 500 W, posiadająca regulowaną prędkością obrotową od 3000 do 5200 obrotów na minutę. W tym przypadku oscylacja wynosi 15 mm, stosuje się standardowe tarcze i gąbki o średnicy 125 mm. Maszyny polerskie, które posiadają regulację obrotów, są bardzo pożądane przez firmy zajmujące się profesjonalnym detailingiem, dzięki temu możemy łatwiej kontrolować powierzchnię, na której pracujemy, zmieniać prędkość obrotową w zależności od efektów.

Dostępna jest także polerka z elektroniczną nastawą prędkości obrotowej, jest to Rupes LHR15ES STD Mark I Maszyna Polerska BigFoot, Zestaw Koch Chemie zawiera wszystko co potrzeba, aby przygotować powierzchnię lakieru. Rupes LHR15ES STD Mark I wyposażona w jest ekonomiczny silnik 500 W. Dzięki niej możemy uzyskać wyjątkowo gładką powierzchnię, dodatkowo polerka nie zostawia hologramów na polerowanych powierzchniach oraz znacznie redukuje czas potrzebny na przygotowanie auta.