Osoby, które zajmują się detailingiem, czyli poprawieniem wyglądu auta, korzystają ze specjalistycznych narzędzi, które w znacznym stopniu ułatwiają pracę. Z pewnością jednym z podstawowych narzędzi jest polerka elektryczna, która pozwala na szybkie szlifowanie, zdjęcie wierzchniej warstwy lakieru. Polerki stosujemy z różnymi końcówkami, może być to gąbka, materiał, różnego rodzaju powierzchnie, na które nakładamy pastę. Najczęściej urządzenia tego rodzaju będą posiadały możliwość ustawienia trybu pracy, prędkości, niektóre posiadają także skok, który ułatwia pracę.

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę?

Szlifierki do polerowania często dostosowane są do pracy z tarczami okrągłymi 150 mm. Charakteryzuje je także często wysokość skoku od dwóch do przykładowo 5 mm. Szlifierka tego typu powinna charakteryzować się cichą pracą, powodować niskie wibracje. Urządzenia tego typu muszą posiadać kształt ergonomiczny, dzięki czemu nie zmęczymy się podczas wielogodzinnej pracy przy karoserii auta. Jednym z modeli wartym uwagi jest INDASA SZLIFIERKA ELEKTRYCZNA 150MM SKOK 2,5/5MM. Jest to szlifierka bezszczotkowa, co gwarantuje wysoką trwałość, posiada bardzo ergonomiczny uchwyt, zasilana jest z gniazdka elektrycznego, jest to rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawdzi się podczas profesjonalnych zastosowań. Posiada także system odprowadzania pyłu, co jest istotne podczas pracy z lakierem.

Na rynku znajdziemy wiele różnych polerek elektrycznych, warto zwrócić uwagę na ich budowę, wybierać modele lekkie, trwałe. Dostępne są również polerki elektryczne, które dobrze sprawdzą się w przypadku pracy poza warsztatem. Możemy zakupić polerki, które posiadają możliwość podłączenia gąbki 150 mm, lub też innych rodzajów powierzchni szlifującej. Należy zwracać szczególną uwagę na długość przewodu zasilającego, w tym przypadku powinien wynosić około 5 m, aby umożliwić łatwy dostęp do pojazdu ze wszystkich stron.

Bezszczotkowa szlifierka Mirka Deros

Dobrym wyborem może być MIRKA DEROS 650cv Szlifierka elektryczna Skok 5mm, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów, posiada skok 5 mm, jest to rozwiązanie z silnikiem bezszczotkowym. Model ten umożliwia bardzo precyzyjne szlifowanie, korzystają z niej profesjonaliści, dodatkową funkcją jest również zintegrowany czujnik wibracji, możemy za pomocą technologii bluetooth oraz aplikacji na telefonie odczytywać poziomy na bieżąco. Szlifierka Mirka Deros posiada bardzo ergonomiczny kształt, dzięki czemu możemy łatwo operować, praca przez dłuższy czas nie sprawi nam problemu. Bardzo wydajny system odprowadzenia pyłu zapewni pracę czystą, możemy zastosować w tym przypadku standardowy odkurzacz przemysłowy.

Wybierz zestaw z krążkami ściernymi

Do wyboru mamy także zestawy wraz z krążkami ściernymi, przykładowo będzie to MIRKA DEROS 650cv Szlifierka elektryczna Skok 5mm+ Krążki Ścierne. Zestaw oprócz szlifierki będzie zawierał także opakowanie 50 sztuk krążków ściernych Mirka Galaxy 150 mm. Posiadają one różną gradację, dzięki czemu dostosowane będą do pracy na różnych etapach. Krążki mogą dobrze sprawdzić się przykładowo podczas zdjęcia warstwy z reflektorów, w ten sposób szybko przygotujemy powierzchnię do polerowania usuwając z nich głębokie rysy.