Przygotowując powłokę, którą będziemy lakierowali auto, będzie to przykładowo lakier, warto zwrócić uwagę także na różnego typu dodatki, które możemy zastosować. Jednym z nich jest utwardzacz do farby i lakieru, jest on stosowany, aby stworzyć powłokę, która będzie bardziej odporna na uszkodzenia, zarysowania, czynniki atmosferyczne. Często możemy znaleźć w sklepach farby dwuskładnikowe, które będą potrzebowały dodatkowo utwardzacza, który musi być odpowiednio dobrany. Dzięki temu nadamy odpowiednie właściwości mechaniczne, chemiczne, które pozwolą na stworzenie bardzo odpornej warstwy.

Jak dobrać odpowiedni utwardzacz do lakieru?

Wybierając utwardzacz powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj lakieru, najlepiej zastosować środki pochodzące od tego samego producenta. Na opakowaniu znajdziemy instrukcję, zalecenia co do ilości utwardzacza, jaki powinny zostać dodany do lakieru. Dodatkowo wraz z utwardzaczem możemy zakupić kubek lakierniczy z miarką, aby dokładnie odmierzyć proporcje. Wiele różnych utwardzaczy dedykowanych dla różnych typów lakierów znajdziemy na stronie https://grupaurban.pl/product-category/lakiernictwo/utwardzacze/, najczęściej są to utwardzacze o pojemności 1 litr, które należy użytkować zgodnie z przeznaczeniem.

Skuteczne utwardzacze szybkoschnące

Jednym z dostępnych produktów jest Debeer Utwardzacz 8-810 Fast Performance Hardener, jest to lakier, który posiada bardzo wysokie parametry, jest dedykowany do profesjonalnych rozwiązań. Charakteryzuje się bardzo dobrą wytrzymałością, pozwala także na łatwo obróbkę, może schnąć w sposób naturalny lub też z pomocą suszenia wymuszonego. Dzięki niemu powierzchnia, która zostanie przygotowana, może być łatwo obrobiona, można wykorzystać w tym przypadku pastę polerską oraz szlifierkę, aby uzyskać odpowiedni połysk, zniwelować niedociągnięcia.

Dostępny jest także Debeer Utwardzacz HS420 1L, jest to utwardzacz dedykowany do produktów 8-145, 8-414, 8-614, 8-714 z serii 3000. Możemy wybrać utwardzacz standardowy, szybki, ultraszybki, wolny, będą one charakteryzowały się nieco innymi właściwościami. Możemy wybrać utwardzacz ultraszybki, który pozwoli na szybkie wyschnięcie powłoki. Z pewnością tego typu rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku profesjonalnych zakładów zajmujących się lakierowaniem, dzięki temu można szybciej ukończyć pracę, polakierować samochód, jak również zająć się przygotowaniem lakieru.

Dobierz utwardzacz do rodzaju lakieru

W sklepach internetowych znajdziemy także środki firmy Roberlo Utwardzacz KX45/KX46, jest to utwardzacz, który dedykowany jest dla uhs kronox 410, kronox 410 express, kronox 510, kronox 610 i versis. Można wybrać pojemność 500 ml oraz 2,5 l, występuje w odmianie standardowej oraz szybkiej. Znajduje on zastosowanie w lakiernictwie stosowanym na elementach metalowych, może być to lakierowanie auta, różnego rodzaju maszyn, elementów konstrukcyjnych.

W przypadku jeżeli wykorzystujemy lakier bezbarwny, możemy wybrać Spralac 2499 HS420 HARDENER FAST Utwardzacz Szybki 1L. Jest to utwardzacz sprzedawany w opakowaniach o pojemności jeden litr, który pozwala na szybkie schnięcie. Dzięki niemu stworzymy odporną powłokę, która zabezpieczy auto nie tylko przed rysami, ale także przed warunkami pogodowymi, gradem, powstawaniem rys spowodowanych przez kamienie. W ten sposób możemy przygotować solidną powłokę, która przez wiele lat będzie skutecznie chroniła nasze auto, będzie także odporna na działanie promieni UV.