Każdy właściciel samochodu chce posiadać lśniący, zadbany i dokładnie wyczyszczony pojazd. Jednak na rynku jest tak wiele produktów do mycia samochodów, że trudno jest wybrać najlepsze rozwiązanie. Jeśli starasz się usunąć brud i zanieczyszczenia z samochodu, ale również zadbać o jakość lakieru, upewnij się, że używasz do mycia auta piany aktywnej. Produkty, takie jak Koch Chemie Sf Super Foam, zawierają silne środki pieniące, które mogą pomóc w usuwaniu brudu, kurzu i zanieczyszczeń bez zarysowań na lakierze, czy uszkodzenia nałożonego wosku lub innej powłoki zabezpieczającej.

Większość ludzi nie rozumie właściwych procedur, które należy wziąć pod uwagę podczas mycia pojazdu. Używanie gąbki i wywieranie nacisku na samochód może porysować zewnętrzną część pojazdu, uszkodzić lakier. Podczas mycia pojazdu ważne jest, aby zrozumieć, że to produkt myjący usuwa brud, dlatego szorowanie i tarcie nie jest zalecane. Aktywną pianę Koch Chemie Af Active Foam możemy nakładać zarówno ręcznie, jak i przy użyciu pianownicy czy spryskiwacza ciśnieniowego. Pomoże to uzyskać gęstą i bogatą pianę, która usunie wszelkie zanieczyszczenia z lakieru samochodowego.

Aktywne piany to sposób na szybkie i dokładne mycie samochodu

Podczas czyszczenia samochodu zaleca się stosowanie wysokiej jakości środków myjących, które zapewnią odpowiednie rezultaty. Aktywne piany sprawiają, że mycie samochodu jest łatwiejsze i szybsze. Kupując tego typu produkty, upewnij się, że wybierasz właściwy w zależności od potrzeb związanych z czyszczeniem pojazdu. Wielu właścicieli samochodów nie chce spędzać czasu w myjniach samochodowych. Jeśli zamierzasz szybko umyć swój pojazd, użycie armatki piankowej może znacznie przyspieszyć ten proces.

Mycie samochodu aktywną pianą może się odbywać bezdotykowo. Produkt Koch Chemie Aktivwashe 11kg Aktywny Szampon lepiej usuwa zabrudzenia i wszelkie ślady niż tradycyjny szampon, usuwa również kurz z drobnych zadrapań. Oznacza to, że naprawdę nie ma potrzeby używania gąbki. Nie ma również znaczenia, czy strumień wody jest skierowany na brud, aby go wyczyścić. Dzięki temu skracasz czas mycia samochodu, ponieważ aktywna piana usuwa wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Wystarczy pokryć cały pojazd pianą, odczekać chwilę i dokładnie spłukać.

Jak działają aktywne piany i jak je stosować?

Możesz również myć samochód pianą aktywną za pomocą wysokociśnieniowego pistoletu myjącego, który posiada nasadkę na pianę. Pianka nakładana jest na pojazd poziomymi ruchami aż do góry. Pianę aktywną należy pozostawić na pojeździe od 2 do 10 minut. Następnie kolejną rzeczą, którą musimy zrobić, to zmyć pianę. Aktywna piana Koch Chemie Vb Vorreiniger B zbiera cały brud, kurz i inne zanieczyszczenia, takie jak zaschnięte owady, soki z drzew, odchody ptaków. Chociaż możesz jednocześnie pokryć dużą powierzchnię pojazdu, pamiętaj, aby zwracać uwagę na szczeliny w panelach, koła, felgi i wszędzie tam, gdzie może zostać uwięziony brud.

Piany aktywne są przeznaczone do zmiękczania brudu na lakierze, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia, z dodatkową korzyścią, jaką jest ułatwienie mycia samochodu. Kiedy szukasz tego typu produktów, ważne jest, aby wziąć pod uwagę poziom pH. Piana Koch Chemie Gsf Gentle Snow Foam o neutralnym pH będzie znacznie delikatniejsza dla lakieru, natomiast produkty alkaliczne zapewnią głębsze czyszczenie i prawdopodobnie usuną więcej brudu, ale są ogólnie uważane za bardziej szkodliwe dla powłok samochodu. Aktywna piana to świetny produkt, zwłaszcza jeśli samochód jest silnie zabrudzony. Jeśli użyjesz jej prawidłowo i rozcieńczysz z wodą we właściwych proporcjach, ułatwisz prawidłowe mycie pojazdy, a wyniki będą znacznie lepsze.